Preliminary Round | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
18 Aug 2020 | Engordany | 1:3 | FK Zeta Golubovci | |||
20 Aug 2020 | Coleraine | 1:0 | SP La Fiorita | |||
20 Aug 2020 | FC Santa Coloma | 0:0 (3:4) | FK Iskra Danilovgrad | |||
20 Aug 2020 | Glentoran | 1:0 | HB Torshavn | |||
20 Aug 2020 | NSÍ Runavík | 5:1 | Barry Town United | |||
20 Aug 2020 | St Josephs | 1:2 | B36 Tórshavn | |||
21 Aug 2020 | SP Tre Penne | 1:3 | SC Gjilani | |||
22 Aug 2020 | Lincoln Red Imps FC | 3:0 | FC Prishtina | |||
First Round | ||||||
25 Aug 2020 | FK Riteriai | 3:2 | Derry City | |||
26 Aug 2020 | FC Progres Niederkorn | 3:0 | FK Zeta Golubovci | |||
27 Aug 2020 | Aarhus GF | 5:2 | FC Honka | |||
27 Aug 2020 | Aberdeen | 6:0 | NSÍ Runavík | |||
27 Aug 2020 | Alashkert | 0:1 | Renova | |||
27 Aug 2020 | Apollon Limassol | 5:1 | FC Saburtalo | |||
27 Aug 2020 | B36 Tórshavn | 4:3 | Levadia Tallinn | |||
27 Aug 2020 | Borac Banja Luka | 1:0 | FK Sutjeska | |||
27 Aug 2020 | CSKA Sofiya | 2:1 | Sirens | |||
27 Aug 2020 | Dinamo Minsk | 0:2 | Piast Gliwice | |||
27 Aug 2020 | FC Kairat Almaty | 4:1 | FC Noah | |||
27 Aug 2020 | FC Ordabasy | 1:2 | FC Botosani | |||
27 Aug 2020 | FC Vaduz | 0:2 | Hibernians (Malta) | |||
27 Aug 2020 | FCSB | 3:0 | FC Shirak | |||
27 Aug 2020 | Fehervar | 1:1 (4:2) | Bohemians Dublin | |||
27 Aug 2020 | FH Hafnarfjordur | 0:2 | FC DAC 1904 Dunajská Streda | |||
27 Aug 2020 | FK Bodø Glimt | 6:1 | Kauno Žalgiris | |||
27 Aug 2020 | FK Iskra Danilovgrad | 0:1 | Lokomotiv Plovdiv | |||
27 Aug 2020 | FK Kukësi | 2:1 | Slavia Sofia | |||
27 Aug 2020 | FK Ventspils | 2:1 | FC Dinamo-Auto | |||
27 Aug 2020 | Hammarby IF | 3:0 | Puskás Akadémia | |||
27 Aug 2020 | Hapoel Beer Sheva | 3:0 | FC Dinamo Batumi | |||
27 Aug 2020 | Honvéd | 2:1 | FC Inter Turku | |||
27 Aug 2020 | HŠK Zrinjski Mostar | 3:0 | FC Differdange 03 | |||
27 Aug 2020 | Keşla FK | 0:0 (4:5) | KF Laci | |||
27 Aug 2020 | KF Teuta Durres | 2:0 | Beitar Jerusalem | |||
27 Aug 2020 | Lech Poznań | 3:0 | Valmieras FK | |||
27 Aug 2020 | Lincoln Red Imps FC | 2:0 | UT Pétange | |||
27 Aug 2020 | Locomotive Tbilisi | 2:1 | Universitatea Craiova | |||
27 Aug 2020 | Malmö FF | 2:0 | Cracovia Kraków | |||
27 Aug 2020 | Motherwell | 5:1 | Glentoran | |||
27 Aug 2020 | Neftchi Baku | 2:1 | KF Shkupi | |||
27 Aug 2020 | NK Maribor | 1:1 (4:5) | Coleraine | |||
27 Aug 2020 | Olimpija Ljubljana | 2:1 | Vikingur Reykjavik | |||
27 Aug 2020 | Partizan Belgrade | 1:0 | FK Rigas Futbola Skola | |||
27 Aug 2020 | Petrocub Hîncești | 0:2 | FK TSC Bačka Topola | |||
27 Aug 2020 | Rosenborg BK | 4:2 | Breidablik | |||
27 Aug 2020 | SC Gjilani | 0:2 | APOEL Nicosia | |||
27 Aug 2020 | Servette | 3:0 | MFK Ružomberok | |||
27 Aug 2020 | Shakhtyor Soligorsk | 0:0 (1:4) | FC Sfântu Gheorghe | |||
27 Aug 2020 | Shamrock Rovers | 2:2 (12:11) | Ilves | |||
27 Aug 2020 | Sumgayit FK | 0:2 | KF Shkëndija | |||
27 Aug 2020 | The New Saints | 3:1 | MŠK Žilina | |||
27 Aug 2020 | Valletta FC | 0:1 | Bala Town | |||
27 Aug 2020 | Žalgiris Vilnius | 2:0 | Paide Linnameeskond | |||
09 Sep 2020 | Maccabi Haifa | 3:1 | FK Željezničar Sarajevo | |||
10 Sep 2020 | JK Nõmme Kalju | 0:4 | NS Mura | |||
Second Round | ||||||
16 Sep 2020 | B36 Tórshavn | 2:2 (5:4) | The New Saints | |||
16 Sep 2020 | FC Progrès Niederkorn | 0:5 | Willem II | |||
16 Sep 2020 | Hammarby IF | 0:3 | Lech Poznań | |||
17 Sep 2020 | Aris Salonika | 1:2 | FC Kolos Kovalivka | |||
17 Sep 2020 | Astana | 0:1 | Budućnost Podgorica | |||
17 Sep 2020 | Borac Banja Luka | 0:2 | Rio Ave | |||
17 Sep 2020 | Coleraine | 2:2 (0:3) | Motherwell | |||
17 Sep 2020 | Connah`s Quay Nomads | 0:1 | Dinamo Tbilisi | |||
17 Sep 2020 | CSKA Sofiya | 2:0 | FC BATE Borisov | |||
17 Sep 2020 | Djurgårdens IF | 2:1 | Europa FC | |||
17 Sep 2020 | FC Ararat-Armenia | 4:3 | Fola Esch | |||
17 Sep 2020 | FC Botosani | 0:1 | KF Shkëndija | |||
17 Sep 2020 | FC DAC 1904 Dunajská Streda | 5:3 | FK Jablonec | |||
17 Sep 2020 | FC Kaysar | 1:4 | APOEL Nicosia | |||
17 Sep 2020 | FC Sfântu Gheorghe | 0:1 | Partizan Belgrade | |||
17 Sep 2020 | FK Bodø Glimt | 3:1 | Žalgiris Vilnius | |||
17 Sep 2020 | FK Kukësi | 0:4 | VfL Wolfsburg | |||
17 Sep 2020 | FK Riteriai | 1:5 | Slovan Liberec | |||
17 Sep 2020 | FK TSC Backa Topola | 6:6 (4:5) | FCSB | |||
17 Sep 2020 | FK Ventspils | 1:5 | Rosenborg BK | |||
17 Sep 2020 | Flora Tallinn | 2:1 | KR Reykjavík | |||
17 Sep 2020 | Hibernians (Malta) | 0:1 | Fehervar | |||
17 Sep 2020 | Honvéd | 0:2 | Malmö FF | |||
17 Sep 2020 | IFK Göteborg | 1:2 | FC København | |||
17 Sep 2020 | Inter Club | 0:1 | Dundalk | |||
17 Sep 2020 | KF Laci | 1:2 | Hapoel Beer Sheva | |||
17 Sep 2020 | KF Teuta Durres | 0:4 | Granada | |||
17 Sep 2020 | Kuopion Palloseura | 1:1 (4:3) | Slovan Bratislava | |||
17 Sep 2020 | Lincoln Red Imps FC | 0:5 | Rangers | |||
17 Sep 2020 | Linfield | 0:1 | Floriana | |||
17 Sep 2020 | Locomotive Tbilisi | 2:1 | Dynamo Moscow | |||
17 Sep 2020 | Lokomotiv Plovdiv | 1:2 | Tottenham Hotspur | |||
17 Sep 2020 | Maccabi Haifa | 2:1 | FC Kairat Almaty | |||
17 Sep 2020 | Neftchi Baku | 1:3 | Galatasaray | |||
17 Sep 2020 | NK Osijek | 1:2 | FC Basel | |||
17 Sep 2020 | NS Mura | 3:0 | Aarhus GF | |||
17 Sep 2020 | OFI Crete | 0:1 | Apollon Limassol | |||
17 Sep 2020 | Olimpija Ljubljana | 2:3 | HŠK Zrinjski Mostar | |||
17 Sep 2020 | Piast Gliwice | 3:2 | TSV Hartberg | |||
17 Sep 2020 | Renova | 0:1 | Hajduk Split | |||
17 Sep 2020 | Riga FC | 1:0 | Tre Fiori | |||
17 Sep 2020 | Servette | 0:1 | Stade de Reims | |||
17 Sep 2020 | Shamrock Rovers | 0:2 | AC Milan | |||
17 Sep 2020 | Sileks Kratovo | 0:2 | Drita | |||
17 Sep 2020 | Standard Liège | 2:0 | Bala Town | |||
17 Sep 2020 | Viking Stavanger | 0:2 | Aberdeen | |||
Third Round | ||||||
23 Sep 2020 | Apollon Limassol | 0:5 | Lech Poznań | |||
24 Sep 2020 | AC Milan | 3:2 | FK Bodø Glimt | |||
24 Sep 2020 | APOEL Nicosia | 2:2 (4:2) | HŠK Zrinjski Mostar | |||
24 Sep 2020 | Beşiktaş | 1:1 (2:4) | Rio Ave | |||
24 Sep 2020 | CSKA Sofiya | 3:1 | B36 Tórshavn | |||
24 Sep 2020 | Djurgårdens IF | 0:1 | CFR Cluj | |||
24 Sep 2020 | FC Ararat-Armenia | 1:0 | NK Celje | |||
24 Sep 2020 | FC Basel | 3:2 | Anorthosis Famagusta | |||
24 Sep 2020 | FC København | 3:0 | Piast Gliwice | |||
24 Sep 2020 | FC Sheriff Tiraspol | 1:1 (3:5) | Dundalk | |||
24 Sep 2020 | FCSB | 0:2 | Slovan Liberec | |||
24 Sep 2020 | Fehervar | 0:0 (4:1) | Stade de Reims | |||
24 Sep 2020 | FK Sarajevo | 2:1 | Budućnost Podgorica | |||
24 Sep 2020 | Floriana | 0:0 (2:4) | Flora Tallinn | |||
24 Sep 2020 | Galatasaray | 2:0 | Hajduk Split | |||
24 Sep 2020 | Granada | 2:0 | Locomotive Tbilisi | |||
24 Sep 2020 | Hapoel Beer Sheva | 3:0 | Motherwell | |||
24 Sep 2020 | KF Shkëndija | 1:3 | Tottenham Hotspur | |||
24 Sep 2020 | KÍ Klaksvík | 6:1 | Dinamo Tbilisi | |||
24 Sep 2020 | Kuopion Palloseura | 2:0 | FK Sūduva | |||
24 Sep 2020 | LASK Linz | 7:0 | FC DAC 1904 Dunajská Streda | |||
24 Sep 2020 | Legia Warszawa | 2:0 | Drita | |||
24 Sep 2020 | Malmö FF | 5:0 | NK Lokomotiva Zagreb | |||
24 Sep 2020 | NK Rijeka | 2:0 | FC Kolos Kovalivka | |||
24 Sep 2020 | NS Mura | 1:5 | PSV Eindhoven | |||
24 Sep 2020 | Riga FC | 0:1 | Celtic | |||
24 Sep 2020 | Rosenborg BK | 1:0 | Alanyaspor | |||
24 Sep 2020 | Rostov | 1:2 | Maccabi Haifa | |||
24 Sep 2020 | RSC Charleroi | 2:1 | Partizan Belgrade | |||
24 Sep 2020 | Sporting Clube Portugal | 1:0 | Aberdeen | |||
24 Sep 2020 | St Gallen | 0:1 | AEK Athens | |||
24 Sep 2020 | Standard Liège | 2:1 | FK Vojvodina | |||
24 Sep 2020 | VfL Wolfsburg | 2:0 | FC Desna Chernihiv | |||
24 Sep 2020 | Viktoria Plzeň | 3:0 | SønderjyskE | |||
24 Sep 2020 | Willem II | 0:4 | Rangers | |||
Play-off | ||||||
01 Oct 2020 | AEK Athens | 2:1 | VfL Wolfsburg | |||
01 Oct 2020 | CFR Cluj | 3:1 | Kuopion Palloseura | |||
01 Oct 2020 | Dinamo Zagreb | 3:1 | Flora Tallinn | |||
01 Oct 2020 | Dundalk | 3:1 | KÍ Klaksvík | |||
01 Oct 2020 | Dynamo Brest | 0:2 | PFC Ludogorets Razgrad | |||
01 Oct 2020 | FC Ararat-Armenia | 1:2 | Crvena Zvezda | |||
01 Oct 2020 | FC Basel | 1:3 | CSKA Sofiya | |||
01 Oct 2020 | FC København | 0:1 | NK Rijeka | |||
01 Oct 2020 | FK Sarajevo | 0:1 | Celtic | |||
01 Oct 2020 | Hapoel Be`er Sheva | 1:0 | Viktoria Plzen | |||
01 Oct 2020 | Legia Warszawa | 0:3 | FK Qarabağ Agdam | |||
01 Oct 2020 | Malmö FF | 1:3 | Granada | |||
01 Oct 2020 | Rangers | 2:1 | Galatasaray | |||
01 Oct 2020 | Rio Ave | 2:2 (8:9) | AC Milan | |||
01 Oct 2020 | Rosenborg BK | 0:2 | PSV Eindhoven | |||
01 Oct 2020 | RSC Charleroi | 1:2 | Lech Poznań | |||
01 Oct 2020 | Slovan Liberec | 1:0 | APOEL Nicosia | |||
01 Oct 2020 | Sporting Clube Portugal | 1:4 | LASK Linz | |||
01 Oct 2020 | Standard Liège | 3:1 | Fehervar | |||
01 Oct 2020 | Tottenham Hotspur | 7:2 | Maccabi Haifa | |||
01 Oct 2020 | Young Boys Berne | 3:0 | KF Tirana |